۳نکته مهم که هر تریدری باید بداند

من یک تریدر هستم که حدود ۴سال در این بازار فعالیت دارم و نکته های خیلی جالبی را دیده ام و تجربه خاصی را کسب کرده ام که تمایل دارم این نکته های مهم را کعه ۳اصل هستش را برای شما بیان کنم. تریدرها یا در بازار رمز ارزها فعالیت دارند یا در بازار فارکس که هر کدوم یکسری نکته دارند اما هر دو نیاز به تحلیل درست دارند. شما باید برای ترید در هر بازاری نکته هایی را در نظر بگیرید تا بعدا با تجربه شکست های زیاد از این بازار دلسرد نشوید و متضرر نشوید.

نکته اول یادگیری و تمرین زیاد :

یکی از مشکلاتی که تریدرها با آن روبرو هستند دقیقا این هستش که با دیدن یک دوره سریعا تحریک به ترید می شوند و با رفتارهای هیجانی سرمایه خود را از دست می دهند که این موضوع باعث می شود شما با شکست های متعددی روبرو شوید و تمام سرمایه خود را در کمترین زمان ممکن از دست بدهید. شما نیاز دارید که با دیدن مکرر یک دوره و تمرین های زیاد بتوانید مهارت لازم را نسبت به شناخت درست کندل ها کسب کنید و از رفتارهای هیجانی خود جلوگیری کنید تا اصل یادگیری را با رفتار درست در تحلیل و دقت لازم به بازار و روند بازار به سود مستمر برسید.

اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که صرافی ها و بروکرهای زیادی هستند که به شما اکانت تست می دهند و با یک سرمایه کاذب که می توانید با آن تمرین کنید و برآیند خود را بسنجید و در مدت زمان یادگیری و تمرین بعد از حداقل ۸ماه تمرین بتوانید به سود مستمر برسید و کم کم از سرمایه واقعی با مقدار کم شروع به ترید بپردازید. در نظر داشته باشید که نباید با دیدن یک دوره تصور به یادگیری کاملی داشته باشید و نیاز است که هر روزه زمانی را برای خواندن مطالب و دیدن تحلیل گروه های متخصصی کنید تا به مرور پیشرفت کنید.

نکته دوم مدیریت سرمایه :

تصور کنید که شما یک تریدر حرفه ای هستید و می توانید براحتی روند بازار را شناسایی کنید، اما در یک لحظه یک خبر براحتی می تواند تمام تحلیل شما را بهم زده و معامله شما را به سمت ضرری بکشاند که شما لیکوئید شوید.

اما چرا باید لیکوئید شوید ؟ چرا نباید جلوی این ضرر را گرفت؟ چرا تحلیل شما درست در نیامد؟

یکی از بزرگترین مشکلاتی که تریدرهای حرفه ای نیز شاید با آن روبرو شوند و اما همان تریدرهای حرفه ای و اساتید حرفه ای در مورد آن بسیار گفته می شود مدیریت سرمایه می باشد. اصلی که با رعایت نکردن آن در مدیریت سرمایه در هر تریدی شما را به سمت لیکوئید می کشاند در همین مورد مدیریت سرمایه می باشد که با مشخص نکرد حد ضرر یا استاپ لاس شما براحتی سرمایه خود را از دست می دهید. اما باید در نظر داشته باشید که برای سود کردن نیز باید حدی را مشخص کنید که بتوانید در زمان دقیقی از معامله خارج شوید و با یک طمع ساده و یک روند معکوس سود شما از بین نرفته و به سمت ضرر کشیده نشود. طمع در سود نیز می تواند باعث شود که شما بجای سود کردن ضرر کنید. پس باید قبل از روانشناسی بازار برای مدیریت سرمایه زمان بیشتری را بگذارید که بتوانید به سود مستمر برسید و تریدری موفق شوید.

نکته سوم سرویسی برای امنیت حساب :

این موضوع نکته ای اساسی می باشد که اگر شما در بازار رمزارزها یا فارکس می خواهید فعالیت داشته باشید باید اقدام به خرید آی پی ثابت کنید. اکثر افرادی که در بازار رمزارزها می خواهند فعالیت داشته باشند نام بایننس را شنیده اند و این موضوع را باید در نظر داشته باشید که بهترین کشوری که برای احراز هویت و ترید در بایننس می توانید انتخاب کنید امارات می باشد که این سرویس در وب سایت آذرفا نیز قابل تهیه می باشد و کافیست شما در گوگل کلمه کلیدی خرید آی پی ثابت امارات را جستجو کنید و به وب سایت آذرفا برسید و با تهیه آی پی ثابت امارات اقدام به ترید در این صرافی کنید.

اما باید در نظر داشته باشید که اگر شخصی یا گروهی به شما بیان کردند که یک صرافی یا بروکری با آی پی ایران مشکلی ندارد و نیاز نیست هزینه ای برای تهیه آی پی ثابت کنید یک اشتباه بزرگ می باشد و شما سعی کنید هویت ایرانی خود را مخفی کنید و با تهیه آی پی ثابت برای ترید در بروکرها یا صرافی های خارجی امنیت حساب خود را حفظ کنید.

پاسخی بگذارید