شیشه بالکن

ممکن است شما نیز در فصول خیلی سرد و یاا خیلی گرم  نیاز به نصب و اجاد یک فضای اختصاصی در تراس و بالکن خود را حس نموده باشید. برای اینکه بدانید تا چه میزان این موضوع میتواند برای شما مفید باشید این مطلب را به دقت مطالعه نمایید

قیمت شیشه بالکن بر حسب متر مربع محاسبه میگردد. میتوانید در جدولی که در انتها وجود دارید قیمتها را بر حسب متر مربع و بر مبنای ضخامت شیشه مشاهده نمایید.
بالکن شیشه ای، به نظر من میتونه بهترین انتخاب برای تمام فصول باشه!
باورکنید این یکی از جذاب ترین تغییرات در منزلتان میگردد. باورکنید این یکی از جذاب ترین تغییرات در منزلتان میگردد.
نصب شیشه بالکن هیچ ارتباطی که ابعاد بالکن شما ندارد.اینکه شما تراس بزرگی داشته باشید ویا یک تراس کوچک هیچ تفاوتی در مزایای بیشماری که نصب شیشه بالکن برای شما به ارمغان می آورد ندارد. نصب شیشه سکوریت بالکن هیچ ارتباطی که ابعاد بالکن شما ندارد.اینکه شما تراس بزرگی داشته باشید ویا یک تراس کوچک هیچ تفاوتی در مزایای بیشماری که نصب شیشه بالکن برای شما به ارمغان می آورد ندارد. میتوان این موضوع را یکی از نکات قابل توجه در بازسازی خانه برشمرد.
داشتن تراس شیشه ای بسته به فضای شما میتواند مزایای بسیاری نصب آن برای شما در بر داشته باشد. با نصب شیشه بالکن یک فضای ایمن دارید.

 

نصب شیشه بالکن سکوریت برای تراس کوچک

آپارتمان های فعلی معمولا باکن کوچی دارند.نصب شیشه بالکن برای این فضای کوچک میتواند یک فضای ایمن زیبا به منزل شما اضافه نماید.
شیشه نصب شده برای تراس شیشه ای شما از جنس شیشه سکوریت میباشد. مدت خیلی زیادی از مرسوم شدن سکوریت بجای شیشه های قدیمی میگذرد.

شیشه ایمنی سکوریت بسیار مقاوم تر از شیشه های معمولی است.

شیشه سکوریت بسیار مقاوم تر از شیشه های معمولی است. اگه علاقه
داری درمورد مزایای شیشه سکوریت بدونی از این مقاله استفاده کنید.

میتوانید شیشه را بصورت کامل از سقف تا کف نصب کنید. بسیاری نیز نصورت نیمه اقدام به نصب میکنند. نحوه نصب شیشه برای تراس شما بسته به سلیقه و خواست شما تفاوت است.

نصب شیشه بالکن ثابت

شیشه سکوریت نصب شده بصورت ثابت نصب میگردد. در شیشه ثابت بالکن بنجره بازشو کوچکی در بعضی از مواقع چهت تهویه هوا نصب میگردد. این نوع به شیشه بالکن ارزان معروف است. اگر قصد دارید با کمترین هزینه برای خود یک فضای اختصاصی زیبا ایجاد کنید،. به این گزینه بطور جدی فکر کنید.

مزیت این نوع را هزینه نصب پایین و سرعا بالا میدانند.نصب شیشه سکوریت برای بالکن موجب افزایش ضریب امنیت بهصورت چشمگیری میشود.

با نصب شیشه ثابت میتوانید با کمترین هزینه تراس شیشه ای زیبا و امنی را برای خانه خود ایجاد کنید

نصب شیشه سکوریت بالکن تاشو

 

بالکن شیشه ای در تهران

رشد چشمگیر آپارتمان نشینی در کلان شهر ها بصورت روز افزونی درحال رشد است . با بالا رفتن بهای زمین و در زمان ساخت بیشترین تلاش سازندگان خانه ها بر استفاده حداکثری از زمین در داخل بنا میباشد. اما اینکه هر خانه ای باید دارای یک تراس مناسب باشد نکته ای است که هر شخصی در زمان خرید یک خانه باید به آن توجه کند.دلایل بسیاری را میتوان برای نصب بالکن شیشه ای در تهران برای تراسهای خانه های آپارتمانی و حتی برج ها نام برد.

 • افزایش امنیت
 • جلوگیری از ورود آلودگی
 • کاهش مصرف انرژی

شاید بهترین دلیل را بتوان ایجاد یک فضلی اختصاصی تمیز و بدور از آلودگی و گردو غبار دانست. امنیت نکته ای که میتواند در جایگاه خود بسیار حائز اهمیت باشد. طبیعتا با نصب بالکن شیشه ای در تهران که یک کلان شهر بسیار شلوغ است شما ضریب امنیت منزل خود را افزایش داده اید. البته با نصب این محصول علاوه بر جلوگیری از ورود باران و گردو غبار به داخل منزل، تا حد قابل قبولی از ورود آنواع آلودگی های صوتی نیز جلوگیری میکند. یکی دیگر از دلایلی که میتوان نام برد کاهش مصرف انرژی است. بله دقیقا!! اگر قبل از نصب این شیشه سکوریت ایمنی برای تراس خود اتاقی که در آن تراس بود سردترین اتاق منزل شما بوده، به دلیل اتلاف انرژی بسیار بالای دربهای شیشه ای، پس از نصب با افزایش قابل توجه دمای و حفظ انرژی گرمایی آن اتاق مواجه میشوید

 

معایب بالکن شیشه ای

اینکه بگوییم یک محصول به هیچ عنوان دارای هیچ معایبی نیست طبیعتا غیر ممکن است .با وجود مزایای بسیاری که برای آن میتوان درنظر گرفت شاید بتوان به این موارد به عنواب معایب آن اشاره نمود.

سوالات متدال در خصوص شیشه بالکن

در اینجا به برخی از سوالات مربوط به نصب شیشه بالکن پاسخ میدهیم.

۱- در نصب شیهش بالکن از چه شیشه ای استفاده میشود؟

بطور معمول از شیشه سکوریت استفاده میگردد.

۲- آیا شیشه نصب شده از ایمنی کافی برخوردار است در صورت ضربه؟

شیشه سکوریت را یک شیشه ایمنی مینامند زیرا از ضربه پذیری بسیار بالایی برخوردار است. این شیشه در صورت شکستن به قطعات غیر تیز و برنده خورد میشود که آسیب زننده نیست. شیشه سکوریت از مقاومت بالا در زمان تغییرات دما برخوردار است. مقاومت این شیشه در برابر سرما و گرما آن را به انتخاب اصلی برای نصب شیشه بالکن تبدیل نموده است.

۳- چند مدل شیش بالکن وجود دارد؟

انواع شیشه بالکن

 • شیشه ثابت
 • شیشه آکاردئونی یا تاشو
 • شیشه بالکن ریلی

شیشه بالکل ارزان یا بالکن شیشه ای ارزان، به نظر من میتونه بهترین انتخاب برای تمام فصول باشه! این برای شما میتونه با کمترین هزینه یک  فضای اختصاصی دلچسب رو به ارمغان بیاره.

باورکنید این یکی از جذاب ترین تغییرات در منزلتان میگردد.

نصب شیشه بالکن ارزان هیچ ارتباطی که ابعاد بالکن شما ندارد. با هر ابعادی که تراس شما دارا باشد با توجه به تنوع در طراحی و اجرا انتخاب های گوناگونی پیش روی شما خواهد بود.اینکه شما تراس بزرگی داشته باشید ویا یک تراس کوچک هیچ تفاوتی در مزایای بیشماری که نصب شیشه بالکن برای شما به ارمغان می آورد ندارد.

داشتن تراس شیشه ای بسته به فضای شما میتواند مزایای بسیاری نصب آن برای شما در بر داشته باشد. با نصب شیشه ای برای بالکن یک فضای ایمن دارید.

 

شیشه بالکن برای تراس کوچک

آپارتمان های فعلی معمولا باکن کوچی دارند. نصب شیشه بالکن ارزان برای این فضای کوچک میتواند یک فضای ایمن زیبا به منزل شما اضافه نماید.

شیشه نصب شده برای تراس شیشه ای شما از جنس شیشه ایمن سکوریت میباشد. مدت خیلی زیادی از مرسوم شدن شیشه سکوریت بجای شیشه های قدیمی میگذرد.

 • شیشه سکوریت بسیار مقاوم تر از شیشه های معمولی است.
 • این محصول در ضخامت های مختلف تولید میشود.
 • در زمان نصب شیشه ای برای شما نصب خواهد شد که مختص تراس شما تولید گردیده است.
 • تحمل حرارتی و سرمایشی بسیار بالایی دارد.
 • ضربه پذیر است و به اسانی دچار شکست نمیشود.

اگر علاقمند هستید

درمورد مزایای شیشه سکوریت بدونی از این مقاله استفاده کنید.

میتوانید شیشه را بصورت کامل از سقف تا کف نصب کنید. بسیاری نیز نصورت چند تکه اقدام به نصب میکنند. نحوه نصب شیشه برای تراس شما بسته به سلیقه و خواست شما تفاوت است.

دلایل بسیاری برای چند تکه انتخاب نمودن شیشه سکوریت نصب شده وجود دارد.

شیشه سکوریت ضربه پذیر است. تحمل بسیار بالایی در برابر اصابت ضربه دارد. اما این شیشه ممکن است به یکباره دچار شکست که به آن خودکشی میگویند شود.

چرا به شما پیشنهاد میکنم از فضای بالکن یا تراس خود بهتر استفاده کنید.

از دیدگاه معماری تراس به فضای الحاق شده به آپارتمان گفته می‌شود غیر مسقف است و جز مشاعات محسوب می‌گردد در نتیجه مساحت تراس‌ها در محاسبهٔ مساحت آپارتمان‌ها دخالتی ندارد. ولی به دلیل کاهش متراژ بسیاری از خانه های امروزی و افزایش آپارتمان نشینی استفاده بهینه از این بخش از خانه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفتهاست.

بطور کلی ایوان، تراس، بالکن فضاهای مسکونی را بالاتر از فضای بیرون قرار می‌دهند که در صورت نشستن شخص در آن بتواند به فضای حیاط ویا منظرهٔ بیرونی مسلط شود .به راحتی از زیبای‌های فضای بیرون بهرمند شود. ایجاد یک فضای اختصاصی در تراس امکانی است که میتواند مزایای بیشماری را به ارمغان آورد.

 • افزایش ضریب امنیت
 • چلوگیری از ورود گردو غبار و برف و باران
 • ایجاد یک فضای اختصاصی
 • کاهش ورود صدا
 • کاهش اتلاف انرژی

تنها بخشی از مزایای نصب این محصول شیشه ای است.

انواع تراس شیشه ای

 • ثابت (شیشه بالکن ارزان)
 • آکاردئونی یا تاشو
 • بالکن ریلی

نصب شیشه بالکن ثابت

این یک انتخاب ارزان است . ثابت بودن معایب و مزایای خاص خود را دارا میباشد.اگر شما قصد دارید تا با حداقل هزینه یک تراس شیشه ای داشته با شید . نوع ثابت شیشه بالکن ارزان و سریع النصب برای شما انتخاب مناسبی است.

البته این شیشه ثابت بسته به سفارش شما میتواند دارای یک پنجره بازشو باشد. با وجود ایحاد پنجره بازشو هنوز هم شما صاحب یک شیشه بالکن ارزان هستید. زیرا عامل اصلی در قیمت شیشه بالکن متراژ شیشه است.

بزرگترین مزیت نصب بصورت ثابت هزینه نسبتا پایین آن است.

نصب شیشه بالکن تاشو

این محصول که بصورت تاشو و با استفاده از یراق الات استیل تولید میگردد این قابلیت را دارد که به اسان ترین شکل ممکن بصورا آکاردئونی باز و بسته شود. نام آن نیز بر اساس ظاهر و عملکرد ان تعیین شده و کاملا گویای نوع عملکرد آن است.انتخاب آن البته نمیتواند یک انتخاب ارزان باشد و با توجه به اینکه از یراق آلات و ریل استیل بیشتری باید در آن استفاده شود طبیعتا از نوع ثابت گران قیمت تر میباشد.

حتما برای شما سولات متعددی در مورد نصب شیشه بالکن به وجود آمده. میتونید سوالات مربوط به شیشه بالکن رو در این قسمت مطالعه کنید.

در این قسمت به سوالات متعدد شما پاسخ داده میشود.

 

سوالات متدال در خصوص شیشه بالکن ارزان مانند:

 • آیا امکان خرید از یک شرکت در تهران و نصب در شهرستان وجود دارد؟

بله بسیاری از شرکتها خدمات خود را در سرتاسر ایران ارئه میدهند. حتی بسیاری از شرکت عقد قرارداد را نیز بصورت اینترنتی انجام میدهند و دیگر نیازی نیست برای تنظیم قرارداد به تهران مراجعه نمایید.

 • جنس شیشه بکار برده شده در تراس شیشه ای چیست؟

عموما جهت افزایش ظریب ایمنی، ضد ضربه بودن ، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی. شیشه بکار برده شده در بالکن شیشه ای از جنس شیشه سکوریت انتخاب میشود. این شیشه با توجه به تقشه تراس شما بصورت سفارشی تولید میگردد.

 • بالکن شیشه ای چند مدل طراحی میشود؟

بالکن شیشه ای با توجه به نیاز و سلیقه افراد به صورتهای متفاوتی طراحی میشود. بطور کلی بصورت  شیشه ثابت (با پنجره بازشو و بدون پنجره بازشو) و یا تاشو طراحی میشود. به نوع تاشو آن آکاردئونی میگویند.

 • ابعاد معمول شیشه های نصب شده چقدر است؟

محدودیت خاصی در تولید شیشه سکوریت وجود ندارد. پس از بازدید کارشناسان از محیط شما پیشنهادات متناسب با محیط شمارا ارائه خواهند داد و بر اساس طرح مورد نظر شما ابعاد شیشه بالکن متناسب با فضا شما در نظر گرفته و تولید میشود.

 • آیا شیشه بالکن ارزان از ایمنی کافی برخوردار است؟

بله شما با خیال آسوده میتوانید از این محصول استفاده نمایید. شبشه بالکن ارزان نصب شده در تمامی انواع با توجه به اینکه در آن از شیشه سکوریت که یک محصول ایمنی است استفاده میشود از امنیت کافی برخورداراست.البته این شیشه در ضخامت های گوناگونی تولید میگردد. کیفیت ساخت و میزان ضخامت شیشه در افزایش ایمنی تاثیرگذار است.

و پاسخ بسیاری سوالات دیگر را خواهید یافت

 

شیشه بالکن اقساطی

اگر مصمم به نصب این محصول فوق العاده در تراس خود هستید بهتر است درنگ نکنید.برخی از شرکتها در تهران و برخی از شهرستان ها اقدام به تصب بصورت اقساطی نموده اند.البته شرایط و نحوه اقساط در هر شرکت متفاوت است. میزان سود و افزایش هزینه نیز طبیعتا بر اساس اینکه چه نوع را انتخاب مینمایید متفاوت خواهد بود.برخی از شرکت ها برای اقساط از شما سفته دریافت مینمایند. البته قالبا بیشتر شرکتهایی که اقدام به فروش اقساطی مینمایند اقساط تعیین شده را در قالب چند وجه چک دریافت مینمایند.

شاید برای شما این سوال به وجود آمده باشد. درصورت خرید اقساطی آیا محصول بیکیفیتی را دریافت مینماییم؟ در پاسخ به این پرسش باید عرض نماییم که محصول تولید شده دارای کیفیت ثابتی است و به هیچ عنوان تفاوتی در خرید نقدی یا خرید اقساطی در کیفیت محصول نهایی نخواهد بود.

انواع شیشه بالکن

انواع شیشه بالکن را میتوان ابزرای بسیار کاربردی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار ،ورود حشرات و جانوران و همچنین برف و باران به داخل فضای تراس دانست.

یکی از نقاط قوت داشتن بالکن شیشه ای را میتوان این موضوع دانست. جنس اصلی یا متریال اصلی آن شیشه سکوریت است. این محصول ایمنی با وجود داشتن استحکام بسیار بالا به دلیل ماهیت شیشه ای خود مانعی جهت ورود نور خورشید به داخل نخواهد بود.

شیشه بالکن در دو نوع ثابت و متحرکت تولید میشودکه در این مجال قصد داریم برای شما کاربرد ها تفاوت ها و مزایا و معایب هر یک را شرح دهیم.

کدام نوع شیشه بالکن را انتخاب نماییم

ممکن است شما صرفا به دنبال نصب شیشه بالکن ارزان باشید. همین موضوع موجب گردد که شما دقت کافی جهت نصب مناسب ترین گزینه را برای تراس خود نداشته باشید. در اینجا نظرات کارشناسی کارشناسان میتواند برای شما راه گشا باشد. اینکه شما کدام مدل ار شیشه بالکن را برای تراس خود انتخاب نمایید به موقعیت تراس شما،ابعاد کاربری، سلیقه ی شخصی و میزان بودجه ای که درنظر گرفته اید ارتباط مستقیم دارد.طبیعتا ساخت تراس شیشه ای تاشو به دلیل استفاده از ریل و یراق آلات استیل بیشتر هزینه بیشتری را دربر میگیرد.

انتخاب مدل بالکن شیشه ای به موقعیت بالکن و تراس، میزان بودجه ی کارفرما و سلیقه ی شخصی بستگی دارد.ساخت بالکن شیشه ای متحرک نسبت به نوع ثابت به دلیل استفاده از یراق آلات بیشتر ، شامل هزینه ی بالاتری می شود.

مدل شیشه بالکن ثابت

شیشه بالکن ثابت را مقرون به صرفه ترین نوع میتوان دانست. البته این مدل مزایای و معایب خاص خود را دارد.

ممکن است شما در زمان اقدام به نصب، بیسن شیشه بالکن ثابت و تاشو دچار تردید شوید. شما میتوانید با درنطر گرفتن معایب و مزایا هریک بهترین انتخاب را نصبت یه فضا و نیازهایتان نمایید. البته میزان بودجه درنظر گرفته شده برای این موضوع را میتوان مهمترین عامل در انتخاب دانست.

 

ثابت بودن شیشه چه معایب و مزایایی دارد؟

شما با نصب مدل ثابت نیز بیشترین مزایای بهرهمندی از شیشه بالکن را به دست خواهید آوردمانند:

 • جلوگیری از ورود گرد و غبار
 • جلوگیری از ورود حشرات و حیوانات
 • افزایش ضریب ایمنی
 • حفظ دمای محیطی
 • چلوگیری از ورود باد و باران و برف
 • ایجاد یک فضای اختصاصی
 • و…

شاید بتوان مهم ترین عیب این مدل را این موضوع دانست که به دلیل ثابت بودن شیشه ها شما در دسترسی به فضای بیرون دچار محدودیت خواهید بود.

البته شیشه بالکن ثابت را معمولا با یک پنجره بازشو کوچک تولید مینمایند.اگر پایین بودن قیمت شیشه بالکن برای شما بیشترین اهمیت را دارد شیشه بالکن ثابت بهتربن انتخاب خواهد بود.

پاسخی بگذارید