درمان جوش‌های هورمونی با روغن گل مغربی

کورک یا جوش های هورمونی معمولا با التهاب افزایش می‌یابند. عوامل ضد التهابی در روغن گل مغربی، پوست تحریک شده را آرام خواهد کرد. همچنین فلورای پوست را دوباره متعادل کرده، #چربی را تنظیم می‌کند و سطح پوست را صاف می‌گرداند که تمام این ها به داشتن پوستی صاف و بدون جوش کمک می‌کنند.

به منظور جلوگیری از بروز جوش، فقط مقدار کمی از این روغن را مستقیما روی جوش قرار دهید. همچنین می توانید چند قطره از روغن گل مغربی را به مرطوب‌کننده‌ی مورد‌علاقه‌تان اضافه کنید. این محصول را مثل همیشه روی پوست‌تان بمالید و این کار را تا زمانیکه پوست‌ تان شروع به آرام شدن کند، انجام دهید.

درمان آکنه جوش

درمان آکنه کیستیک با روغن گل مغربی

اسیدهای چرب امگا ۶ موجود در روغن گل مغربی، پوست را تقویت کرده و چربی را تنظیم می‌کنند. اسیدهای چرب ضروری، پوست را هیدراته نگه می‌دارند تا اثرات عود آکنه را به حداقل برسانند. ما توصیه می‌کنیم که مکمل روغن گل مغربی را به همراه مکمل های زینک یا روغن ماهی مصرف کنید تا اثربخشی آن در مقابله با آکنه کیستیک افزایش یابد.

همچنین، می‌توانید روغن گل مغربی ۱۰۰ ٪ خالص را روی پوست‌تان بمالید. کف دست‌ها را تمیز کنید، سه تا چهار قطره از این روغن را روی آن ها بریزید سپس روغن را بطور مستقیم روی ناحیه مشکل‌دار ماساژ دهید. اینکار را هر شب انجام دهید تا زمانیکه تحریک و التهاب فروکش کند.
توجه داشته باشید که درست است روغن گل مغربی به کاهش التهاب و درد کمک می‌کند، اما درمانی برای آکنه محسوب نمی‌شود.

پاسخی بگذارید